Boikoteereime Gazpromi (ehk Eesti Gaasi)

Go down

Boikoteereime Gazpromi (ehk Eesti Gaasi) Empty Boikoteereime Gazpromi (ehk Eesti Gaasi)

Post  Mats on Sat 19 Jun 2010 - 22:19

Eestis maksab gaas piiril (s.t ilma EG vahenduseta piirilt tarbijateni) ~ 318 dollarit ja 20 senti (1000 kuupmeetri eest).
Saksamaa – 270 dollarit, ning kui lahutame siit [Gazpromi enda andmetel] 50 dollarit transiidi eest (läbi Tšehhi, Ukraina ja Slovakkia), siis saame hinnaks – 220 dollarit puhast teenistust Gazpromile.
Lisame siia tehnogeensed faktorid: Gazprom ei uuenda gaasivõrke (Nord Stream jne on bilansivälised arendusprojektid), ei maksa töölistele mingit palga moodi asja, ei evi uusi maardlaid (Stokmann on unustatud, Sahhalini draama Exxoniga kõlab nagu bõliina). Ja me saame lausa üllatava tulemuse: Eestist kasseeritav metsik hind on üsna lähedal puhaskasumile!

Praktiliselt kogu Eesti Gaasi vahendatud gaas tuleb Gazpromilt.
Lisaks veel, ASis Eesti Gaas on Gazpromil 37%-line osalus, teine umbkaudu kolmandik kuulub E.O.N Ruhrgasile – Gazpromi partnerile Vene-Saksa gaasijuhtmes.
Möödunud talve tuludest võtab Gazprom Eesti Gaasist ligi 22 miljonit krooni dividende.

Lisaks sellele on Gazprom Venemaa suurim maksumaksja. Putin ise on öelnud, et mis on hea Gazpromile, on hea Venemaale.
Kui nüüd lisada siia Venemaa pidev laimukampaania, "Mistrali" tehing, sõjaväe õppused Balti riikide ründamiseks j.n.e. Siis tuleb välja, et me ise maksame venemaale et nad meie vastu relvastuksid.

Mats
Guest


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum