Tanklate boikoteerimine
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vene kütus

4 posters

Go down

Vene kütus Empty Vene kütus

Post  guest Fri 19 Mar 2010 - 13:26

Kogu tutvusringkond sõidab Tartus juba vähemasti aasta puhtalt vene bensiiniga. Usun, et selliseid inimesi on rohkem, kui Te selle oma boikoteerimisaktsiooniga üldse kaasa tõmmata saaksitegi. Boikott juba toimib seega.

Need, kes ei viitsi (vene)bensiinimüüjaid netist vm. üles otsida, ei viitsi ka tegudes mingitest boikotiaktsioonidest osa võtta.
Praegu Tallinnas ostes 100 liitrit korraga on hind 13 eek liiter.

guest
Guest


Back to top Go down

Vene kütus Empty Re: Vene kütus

Post  Admin Fri 19 Mar 2010 - 13:36

Pealtnägijas rääkis Venemaa kütusest ja missugune äri seal käib. Näiteks pealinnas kellegi suvalise käest Venemaa kütuse ostmine tekitab pigem seaduslikkuse küsimuse.

Minu seisukoht on, et praegusel hetkel kaotab ka Eesti riik selle triangli pärast, mis Eestis kütusehindade ümber toimub. Just seetõttu jäävad riigil paljud maksud saamata. Riik saaks siin ise midagi ette võtta, kui meil oleks selliseid juhtivaid inimesi - aga nagu näha, siis pole.

Mina toetan tanklakettide boikoteerimist, mitte põranda alt kes teab, kust kohast ostetud kütust. See on igaühe enda südametunnistuse asi, kuidas tema käitub.

Admin
Admin

Posts : 13
Join date : 2010-03-17

https://boikoteerimine.forumotion.com

Back to top Go down

Vene kütus Empty RE: Vene kütus

Post  hulgus Fri 19 Mar 2010 - 13:46

Jah,vene kütus tõesti hea alternatiiv.Ainult et asjal väike riskimoment ka juures.Endal kogemus olemas.Paar aastat tagasi käisin ise vene vahet rekkaga ja tõin oma sõiduka jaoks alati kanistris benssu kaasa-võtsin seda tavaliselt Moskva oblastist-ja sõidukas läks edasi nagu püss.Hiljem,kui enam endal venesse asja polnud,ostsin vene benssu siit mägi-eesti kohalikelt,kes seda venest toomas käisid-peale esimest kanistrit ütles Golf töölepingu üles:( Tundub,et sattusin lihtsalt sellise kütuseärika otsa,kes ratsa rikkaks otsustas saada.Samas muidugi olen kuulnud ka juhustest kus meie juhtivatest kütusekettidest ostetud ``puhta soome nn.kütusega`` on autod samu trikke teind.

hulgus

Posts : 7
Join date : 2010-03-18

Back to top Go down

Vene kütus Empty Re: Vene kütus

Post  guest Fri 19 Mar 2010 - 14:04

Ei viitsi end ära registreerida ja jätkan anonüümselt.

Bensiini liitri hind: 6.5 eek
aktsiis liitrilt: 6.615 eek
Müüja võtab kütte müümise ja tanklate vahel laialiveo eest liitrilt: 1 eek
Kokku: 14.115
Sellele otsa käibemaks 20% ja tulemus on: 16.938 EEK liiter.

Seega 9.438 krooni liitrilt läheb riigile, kes selle rahaga lapib eelarveauke, mis ei ole seotud transpordi ega teedevõrguga.

Autoga linna tööle käijast on tehtud lihtsalt lüpsilehm ja ta peab maksma kinni hulga kulutusi, mis ei puutu temasse (no midagi ikka puutub ka)

See, mis tanklad teevad selle kütte hinnaga on küll vihastav aga pisiasi riigi kõrval.

Riigile on kõrge aktsiis vajalik:
- toob makse
- kuna kütet ostetakse vähem, siis aitab väliskaubandusbilanssi paremini tasakaalus hoida (me ise arvestatavas koguses kütet ei tooda)
- EU nõuded kehtestavad minimaalse aktsiisimäära.

guest
Guest


Back to top Go down

Vene kütus Empty Re: Vene kütus

Post  anon Sat 20 Mar 2010 - 20:54

Eelmiselt tuli desinformatsiooni. Kehtivad aktsiisid:
pliibensiin 6600 kr/tonn
pliivaba 5620 kr/t
diisel 5165 kr/t

Sõiduautod kasutavad pliivaba bensiini, ehk siis 5,62 krooni kilo. Bensiini kaal on ligikaudu 0,74kg/liiter, ehk siis ühe liitri aktsiis on 4,16 krooni.

Kui ma ei eksi, siis 95 oli 17,25 kr/L, väike arvutuskäik:
6,5 kr/L impordi hind (number eelmisest postitusest, kuna vene tanklad ka kasumit teenida tahavad, siis tundub õige suurusjärk)
10,66 (6,5 + 4,16) koos aktsiisiga
3,715 (14,375 - 10,66) tanklale
14,375 käibemaksuta
17,25 (14,375 + 20%) kr/L

3,715 krooni liitrilt kuidagi palju ei ole? Oleks selleks numbriks 1 kroon, siis bensiini hinnaks oleks 14 krooni liiter (11,66 + 20% km).

Lihtsalt üle vindi keeramiseks. 15. märts Venemaal tanklas kütuse hind 8,35 kr/L. Paneme Eesti aktsiis juurde - 12,51 kr/L, kasum + laialivedu näiteks kroon - 13,51 kr/L, lisame käibemaksu - 16,21 kr/L. Kui kartelliväline tankla ostaks bensiini Vene JAEMÜÜGITANKLAST ja sh maksaks kõik maksud, siis liitri hinnaks kujuneks ikkagi 1 kroon VÄHEM kui seda praeguses kartellis. Vabaturumajandus ja muud möllud - homme Bin Laden ründab USAd, kõik inimesed sõidavad puhkusele, maailmaturuhind tõuseb, tootmismahtusid vähendati ja üleüldiselt nõudlus kasvab - tõstke, palun, 20 senti, sest ma ei oska oma rahaga muud teha kui teie taskusse suruda.

anon
Guest


Back to top Go down

Vene kütus Empty Re: Vene kütus

Post  sdfsdf Sat 20 Mar 2010 - 23:06

Vene bensiin ei vasta Eesti nõuetele.

sdfsdf
Guest


Back to top Go down

Vene kütus Empty Re: Vene kütus

Post  zar Sun 21 Mar 2010 - 22:31

Minu auto ja kogu meie pere sõidab rõõmsalt vene küttega. Võtab võibolla 0,5 l sajale rohkem, kuid vahet pole km hind tuleb odavam tunduvalt.

zar

Posts : 3
Join date : 2010-03-18

Back to top Go down

Vene kütus Empty Re: Vene kütus

Post  guest Sun 21 Mar 2010 - 23:57

No ma ikka käin siin vaatamas. Esitan siis oma väidete tõestuseks:


"Rahanduskomisjoni muudatusettepaneku kohaselt tõuseb alates 1. jaanuarist 2010 pliivaba bensiini aktsiisimäär seniselt 6228 kroonilt 6615 kroonini 1000 liitri kohta ja diislikütuse aktsiisimäär seniselt 5787 kroonilt 6148 kroonini 1000 liitri kohta."


Palun lisa ka omapoolne link selle väite ümberlükkamiseks.

guest
Guest


Back to top Go down

Vene kütus Empty Re: Vene kütus

Post  guest Mon 22 Mar 2010 - 0:00

Kuna ma linki lisada ei saa, siis minu poolt viidatud artikkel on:
"Rahanduskomisjon otsustas veel elektri- ja kütuseaktsiisi tõsta"
"23.11.2009 14:37"
Nende andmete järgi leiab üles.

guest
Guest


Back to top Go down

Vene kütus Empty Re: Vene kütus

Post  Krants Tue 13 Apr 2010 - 12:41

Kuskohast siis tallinnas saab 100L kaupa osta 13.-eek/liiter? Mina pole kuskilt leidnud.

Krants

Posts : 1
Join date : 2010-04-13

Back to top Go down

Vene kütus Empty Venemaa bensiin

Post  ikkajh Tue 14 Dec 2010 - 20:48

Tervist rahvas Very Happy
Kas äkki keegi teab kedagi ,kes müüb Tartu kandis odavalt bensiini, või müüb ise? Igatahes oleks ise kah huvitatud vene kütusest, seega võiks keegi kontakti luua või anda kontakti inimestega, kes tegelevad sellega. E-mail : vene.bensiin@mail.ee

ikkajh
Guest


Back to top Go down

Vene kütus Empty Re: Vene kütus

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum